Generalna skupščina Združenih narodov je leta 1992 razglasila 17. oktober za svetovni dan boja proti revščini.

Ta se sicer v zadnjih desetletjih zmanjšuje, a v svetovnem merilu sta še vedno dve milijardi ljudi, ki živijo na ali pod robom revščine, zaradi lakote trpi vsak deveti zemljan, zaradi podhranjenosti umre vsako leto 3 milijone otrok.

Življenje v revščini lahko pomeni različno za različne ljudi: lahko pomeni, da ne moremo plačati najemnine, kredita ali položnic. Lahko pomeni, da nimamo primerne prehrane, ogrevanja ali oblačil. Lahko pomeni tudi, da živimo v neprimernih bivanjskih razmerah ali da sploh nimamo prebivališča. Tudi ljudje, ki so zaposleni, so lahko izpostavljeni tveganju za revščino. Plača ni nujno vedno dovolj za zagotavljanje dostojnega življenja. Ljudje, ki so revni, se borijo med drugim s slabšo dostopnostjo do izobraževanja, prostočasnih aktivnosti in zdravstvenih storitev.

Med tistimi, ki jih revščina najbolj ogroža, so tudi otroci (ocene pravijo, da v EU v revščini živi 19 milijonov otrok), starejši, starši samohranilci, ženske, invalidi, migranti in pripadniki etničnih manjšin.

Radi bi opozorili na problem revščine v svetu in spodbujali dejavnosti za zmanjšanje revščine.

Učenci pa so dobili priložnost, da so zapisali svoje predloge, kako premagati revščino.

Pripravili: učenci 8. razreda z razredničarko

(Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1)