PROSLAVA OB KULTURNEM PRAZNIKU

Na OŠ Mala Nedelja smo v ponedeljek, 6. 2., v kulturnem domu Mala Nedelja počastili slovenski kulturni praznik – Prešernov dan. Proslavo  so tokrat organizirali učenci, ki obiskujejo izbirni predmet glasbeni projekt z učiteljico Sandro Hanžič. Proslava se je odvijala v slogu informativnega dnevnika 24 ur, vendar tokrat z nazivom 24 malonedeljskih. Oddajo oziroma proslavo sta uspešno povezovala devetošolca Nina Habjanič in Rok Jurič. Na odru so se poleg mladinskega pevskega zbora OŠ Mala Nedelja zvrstili še učenci 9. razreda s Prešernovimi Magistralami, 8. razred je pripravil deklamacijo Povodnega moža, učenke 6. razreda pa so pripravile plesno točko. Zvrstili so se še posamezniki, ki so prikazali svoje razkošne talente: Maša Munda z baletno točko, Lea Vrzel s pevskim nastopom, Larisa Srša s pozavno in Tomi Cigula s frajtonarico.V svojem govoru je ravnateljica Breda Žunič poudarila pomen besede kultura, ki je povezana z vsem, kar je slovenskega, ne samo s knjigo, ampak tudi z vsemi drugimi izdelki, ki izhajajo iz slovenskega prostora.

NAPO V KRALJESTVU NEVARNIH SNOVI

Aleš Kolar, dipl. dramski igralec je v torek, 31. januarja 2017 na naši šoli uprizoril dve predstavi, in sicer:

· ob 9.20 predstavo »Napo v kraljestvu nevarnih snovi« za učence 1. triade ter

· ob 11.10 predstavo »Ej, Napo, pazi na varnost, zdravje in kapo« za učence 2. triade.

Obe predstavi sta bili učencem zanimivi – skozi humorne in »pretresljive« prizore je bilo podanih veliko koristnih informacij, ki jih prav gotovo ne bodo tako hitro pozabili. Poudarek je bil na piktogramih nevarnih snovi, varnosti na internetu, škodljivosti hrupa, pravilnemu dvigovanju težkih bremen, pravilnemu sedenju in še in še … Učenci so imeli tudi možnost aktivnega sodelovanja. Nekateri so si za pravilne odgovore prislužili praktične nagrade.