Holokavst je množično in sistematično pobijanje Judov ter pripadnikov nekaterih drugih narodov, ki ga je nacistična Nemčija izvajala med drugo svetovno vojno. Začel se je leta 1941 in je trajal vse do konca vojne leta 1945, ko je bilo osvobojeno zloglasno koncentracijsko taborišče Auschwitz.

Vsako leto se 27. januarja spominjamo njegovih žrtev.

Glavni namen holokavsta je bil poboj »manjvrednih« ras. Strokovnjaki in zgodovinarji ocenjujejo, da je med holokavstom umrlo okrog 6 milijonov Judov.

Taborišče Auschwitz-Birkenau še danes velja za simbol zla in nacističnih grozot. V njem je bilo umorjenih več kot 1,1 milijona taboriščnikov, med njimi tudi približno 230 tisoč otrok.

Organizacija združenih narodov je holokavst leta 1948 razglasila za zločin proti človeštvu.
O tej tematiki so razmišljali učenci 7. razreda in skupaj z razredničarko pripravili razstavo v avli šole.